Pozycjonowanie – Czym okazuje się być optymalizacja seo, jakie są jego warianty, dlaczego wskazane jest i jak je przeprowadzać? (na własną rękę czy polecić agencji). Zwięzły zestaw wszystkich potrzebnych porad!

Pozycjonowanie seo – Czymże będzie pozycjonowanie, jakie są jego typy, czemu trzeba i jak je realizować? (samodzielnie czy powierzyć agencji). Przykrótki zbiór wszelkich użytecznych informacji!

Optymalizacja seo to nieco tajemnicze wyrażenie, z jakim do czynienia nie ma na co dzień wiele ludzi. Managerowie stron internetowych, którzy jednakże dbają o potężną pozycję swej strony, bloga czy marketu świetne jednak wiedzą, iż pozycjonowanie seo to podstawowa czynność, tak by znaleźć się wysoce w rankingu Google i zostać wyświetlanym na górze listy osób wyszukujących dane informacje. Samo optymalizacja seo nie jest trudne do wdrożenia, ale wymaga poznania całego tematu. W ów artykule obrazujemy odpowiedź na zapytanie, czymże jest pozycjonowanie seo oraz podpowiadamy jak pozycjonować stronę, czemu jest to takie ważne oraz jakie to są typy działań seo.

Czymże jest pozycjonowanie seo?Działaniami seo nazywamy wszystkie działania, które mają spowodować, że nasza strona www będzie pojawiała się wysoce w rezultatach wyszukiwania, jeśli konkretna osoba szukać będzie danego hasła. Wyszukiwarka Google lokalizuje na podstawie dużej ilości składników, jakie witryny wyświetlić, kiedy konkretna postać szuka określonych informacji. Google sporządza zatem ranking w stopniu daleko idącym przydatnych stron internetowych i wyświetla je w trafnej sekwencji. Pozycjonując stronę, samemu wpływamy na mnóstwo elementów tak, aby Google uznało naszą witrynę za użyteczną, mieszczącą sporo wiadomośi a, także ją wyświetliło jak najwyżej. Optymalizacja seo witryny internetowej może odbywać się na dużo sposobów. Mamy możliwość udoskonalać samą stronę www, ustawiając właściwe elementy w taki sposób, tak aby były ciekawe dla Google a także kierować czynności zewnętrzne np. linkowanie. Ogólnie zachodzi bardzo duża ilość elementów, na które możemy oddziaływać samodzielnie. Poniektóre z tych propozycji odgrywają większą wartość a pewne niższą.

Rada: Google potrafi samodzielnie rozpoznawać i indeksować strony internetowej bez naszych działań. Jeżeli jednakże ustawimy poprawnie pewne elementy, wyszukiwarka internetowa o wiele łatwiej będzie umieszczała wysoko w rankingu naszą stronę. Ingerując w ten proces, mamy wielki wpływ na to, na jakiej pozycji pojawi się ta strona internetowa www.Pozycjonować witrynę możemy osobiście oraz wykupując usługę w firmach promocyjnych, lub agencjach seo, których jest dużo na rynku. Oferują one skomplikowane usługi, pojedyncze czynności czy konsulting w tym obrębie. Pozycjonować jesteśmy wstanie też przeróżnego rodzaju witryny www np. małe blogi, sklepy internetowe czy znaczne serwisy. Najkorzystniejsze rezultaty daje długotrwałe i cykliczne przeprowadzanie pewnych operacji. Cena seo jest w stanie być różny w zależności od ilości wykupionych usług, ich jakość, renomy czy propozycji. Koszta mogą dlatego wahać się od kilkunastu złotych nawet do wielu tyś złotych miesięcznie. Tańszą możliwością dla agencji pozycjonerskich są freelancerzy, którzy w podobny sposób robią pozycjonowanie seo za trochę niższe kwoty.
Dlaczego pozycjonuje się strony internetowej i w jakim celu warto?

Czemu winniśmy pozycjonować naszą witrynę? To jedno z podstawowych zagadnień, które pada przy problemie działań seo. Trzeba prowadzić takie czynności z paru przyczyn. Pierwszym i kluczowym jednocześnie jest możliwość znalezienia się naszej witryny na wysokich pozycjach w wynikach poszukiwania w danej branży czy też kategorii i pozyskiwanie ogromnej liczby odbiorców czy słuchaczy. https://www.storeboard.com/blogs/shopping/-dziesiec-podstawowych-fakt%C3%83%C2%B3w-w-temacie-pozycjonowanie-o-kt%C3%83%C2%B3rych-nie-powiedzieli-ci-w-szkole/1013519 Jeśli będziemy adekwatnie “podpowiadać” Google, o jakich rzeczach jest nasza strona a także iż jest wartościowa, będziemy pojawiali się np. w top10 czy top3 wyników pod danym hasłem. Im wyższa nasza ranga, tym potężniejszy ruch nabywać będziemy np. na nasz serwis czy do naszego sklepu internetowego. Zdecydowanie najwięcej osób wchodzi na pierwsze dwa, trzy rezultaty a odrobinę mniej na pozostałe siedem osiem na pierwszej stronie. 2 strona jest bardzo sporadycznie wyświetlana, a kolejne są praktycznie już opuszczane. Jeżeli zatem chcemy, tak aby wiele użytkowników odnajdywało naszą witrynę w wyszukiwarce, wskazane jest pozycjonować naszą stronę www.

Następnym powodem, dla którego należałoby by wysoko w rezultatach wyszukiwania są sprawy wizerunkowe. Jeżeli pozostaniemy na szczytnych lokatach, masa ludzi będzie uważało tą spółkę za dosłownie drogocenną i pożyteczna, bowiem samo Google ją poleca i promuje. https://openload.co/f/_zX29n8Mlm0/DZIESI%3F%3F_spraw_kt%3Frych_mo%3Fesz_si%3F_dowiedzie%3F_od_swoich_wrog%3Fw_w_temacie_pozycjonowanierqqqu.pdf Umożliwia to skonstruować swoją renomę i świetny wygląd spółki. Jeżeli nie pozostaniemy wyświetlani w wyszukiwarce Google, sporo osób nie zdecyduje się na skorzystanie z naszych posług, dlatego, że nie będzie wiedziała, co ma mniemać o takiej firmie. Obecność w Google dziś to wręcz obowiązek.

Optymalizacja seo ogólneJeżeli zechcemy pozycjonować naszą stronę, istnieje na to parę sposobów. Pierwszym z nich jest optymalizacja witryny internetowej. Należałoby ustawić poprawnie tytuł i opis witryny, które będą wyświetlane w wyszukiwarce google w pobliżu naszego adresu www osobom, które wyszukują danych. Za pośrednictwem temu nie tylko i wyłącznie kontrahenci dowiedzą się, o czym jest ta witryna, ale i również Google. Warto umieszczać też linki na naszej witrynie do pozostałych jego części i tekstów co także pomaga indeksacji. Innym elementem jest tworzenie tekstów seo. To teksty naszpikowane słowami kluczowymi, pod którymi potrzebujemy być wyszukiwani w necie. Są w stanie one zawierać np. nazwy kategorii, tematów czy specyficznych towarów, jeżeli mamy sklepik. Treść seo damy radę pisać na własną rękę lub zamówić w firmach interaktywnych, lub agencjach seo. Praktycznym komponentem pozycjonowania jest linkbuilding, czyli położenie linków do naszej witryny internetowej na innych stronach w internecie. Google dzięki temu określa naszą popularność i sugeruje się poleceniami innych stron www. Tę usługę także zdołamy zamówić w agencji pozycjonowania, a jej pracownicy na wielu stronach www będą dodawać np. zaproszenia na naszej stronki internetowej z linkiem czy posty polecające.

Pozycjonować możemy także witrynę na parę rodzajów. Może być to np. pozycjonowanie seo lokalne, które ma zapewnić ogromną kondycję naszej strony na miejscowym sektorze związanym z konkretną miejscowością czy pozycjonowanie seo pod poszukiwanie głosowe, wówczas gdy postulujemy być wyświetlani powyżej od konkurencji, kiedy nabywca zadaje pytanie przez mikrofon. Możemy też pozycjonować witrynę w szerokim zakresie – pod wiele słów kluczowych lub pod urządzenia mobilne. Oprócz pozycjonowania wszechstronnego, które jest podstawą, jesteśmy wstanie pozycjonować stronę w danym nurcie. Stanowczo wskazane jest podyskutować o takich strategiach z doradcami w instytucjach seo, jacy wspomogą przedsięwziąć nam należytą decyzje i dobrać właściwe pozycjonowanie do naszej kondycji.
Jakiego rodzaju usługi dają firmy SEO? https://klintdunn2.werite.net/post/2019/09/09/Zwa%C5%BCaj-jak-bierzesz,-pozycjonowanie-Co-zrobi%C4%87,-gdy-zad%C5%82u%C5%BCe%C5%84-jest-nadto-du%C5%BCo Przekonaj się, z których propozycji powinieneś korzystać selekcjonując agencję SEO zajmujące się działaniami seo witryny www!

Firmy SEO to jedne z najpopularniejszych firm na sektorze tuż w pobliżu tych interaktywnych czy marketingowych. https://www.storeboard.com/blogs/freelance/-z-jakiego-powodu-polacy-uwielbiaja-zaciagac-pozycjonowanie-i-czemu-ty-tez-powinienes/1013498 Agencje takie zajmujące się działaniami seo witryny www mogą dawać różnorodne usługi, które pomogą poszerzyć naszą sytuację w wyszukiwarce Google różnorodnymi strategiami. Agencje seo oferują nierzadko też usługi dodatkowe, które nie mają ścisłego partnerstwa z seo, a jedynie ogólnie pojętym marketingiem internetowym Poniżej uwidaczniamy jakiego rodzaju usługi – kluczowe i pomocnicze oferują agencje SEO i jak funkcjonują w praktyce.

Czymże jest agencja interaktywna SEO? Jak funkcjonują?Firmy SEO to agencje zajmujące się promowaniem stron. Na rynku pracują jako najbardziej unikalne, gdyż zazwyczaj zajmują się conajwyżej działaniami pozycjonowania i oferują usługi w wąskiej kategorii. Filie takie najczęściej zatrudniają wielu fachowców z rozmaitych dziedzin pozycjonowania. http://ge.tt/7ggkSzx2/v/0 Są to przedsiębiorstwa funkcjonujące stacjonarnie – mające siedzibę w realnym świecie, ale prezentują przede wszystkim usługi w internecie. Zajęciem agencji seo będzie wyrządzenie, aby witryna internetowa www użytkownika znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki. Agencje takiego typu mają możliwość ofiarować skomplikowaną obsługę składającą się ze wszelkich części, które to proponują, ale też i dają możliwość wyboru pojedynczych usług takich jak seo copywriting czy link building. Z ich pomocy jesteśmy w stanie także korzystać długofalowo, współpracując z nimi np. przez szereg lat (co daje najkorzystniejsze owoce) lub korzystać je sporadycznie np. do optymalizacji strony pod kątem seo po jej stworzeniu. Agencje seo są jednymi z najliczniejszych filii na rynku tuż po tych marketingowych. Bez przeszkody odnajdziemy również właściwą agencję, która to świadczy porządane przez nas usługi w adekwatnej wartości.

https://tyson61holst.wordpress.com/2019/09/09/pozycjonowanie-seo-czym-okazuje-sie-byc-optymalizacja-seo-jakie-sa-jego-warianty-dlaczego-warto-i-jak-je-realizowac-na-wlasna-reke-czy-powierzyc-agencji-oszczedny-w-slowach-zestaw-kazdych-przy/ Kluczowym gatunkiem ofert, jakie proponują agencje seo, jest optymalizacja witryny www. Jest to usługa właściwego dostosowania samej strony internetowej w ten sposób, aby była ona przyjazna przez Google, a wyszukiwarka internetowa mogą ją łatwiej oraz wyżej indeksować. Optymalizacja witryny opiera się na dokonaniu prac wprost na niej. http://muncksantos78.aircus.com/dziesi-wytycznych-jakie-musisz-zdoby-aby-pozyska-nowy-pozycjonowanie42 Możemy zamówić ją obojętnie w jakimkolwiek czasie np. po jej tworzeniu, kupieniu czy wprowadzaniu ważnych modyfikacji. Optymalizacja witryny odbywa się np. poprzez skonfigurowanie właściwych metadanych, tytułu i spisu witryny w wyszukiwarce Google bądź nadaniu odpowiedniej konstrukcji tak, tak aby była ona atrakcyjniejsza na rzecz Google. W toku optymalizacji agencje seo weryfikują i ew. usprawniają podlinkowanie wewnętrzne, stosowne wykorzystanie nagłówków, śródtytułów, opisy towarów – jeśli jest to sklepik czy funkcjonowanie całej witryny. Optymalizacja strony to nie wyłącznie działanie stricte seo, ale też i sprawienie, tak aby witryna www działała szybko, bez zbędnych problemów i była ciekawa dla nabywcy. Google bierze pod uwagę okres ładowania strony czy jej rozgłos i liczba czasu, jaki spędzają na niej klienci.

Drugą rozpoznawalną usługą, jaką prezentują firmy seo, jest linkbuilding. To położenie backlinków na zewnętrznych serwisach www bloga czy forach. Za pomocą temu Google mierzy jak niesłychanie znana i polecana jest ta witryna przez odmiennych użytkowników internetu i czy opłaca się lokować ją wysoko w rezultatach wyszukiwarki w wyszukiwarce. Firmy seo potrafią stale dodawać wpisy polecające naszą stronę z linkami do niej na należytych forach czy w social mediach, aby osiągać jak najdogodniejszy wynik. Agencje SEO dobierają odpowiednie strony pod kątem ich reputacji, atrybutów dofollow i nofollow czy komponują wpisy tak, aby nie były odbierane i znakowane jako webspam.

SEO Copywriting to trzecia usługa, jaką w wielu przypadkach proponują agencje seo. Jest to tworzenie przekazów seo, które będą również użyteczne dla klientów, ale i również trafnie zoptymalizowane dla wyszukiwarki internetowej Google. Na podstawie wyrażeń kluczowych ocenia, o czymże jest podana witryna i jak multum danych na dany temat znajduje się na niej. https://block11reimer.skyrock.com/3325911920-Optymalizacja-seo-Czym-jest-pozycjonowanie-seo-jakie-to-s-jego-typy.html Firmy seo zatrudniają copywriterów, którzy znają wyzwania seo, skonstruowania sprawnego tekstu pozycjonującego i zapisują je dla nabywców. Rezerwując takie treści, dostaniemy artykuły ciekawe, tematyczne, ale i zawierające kilka wariantów fraz w adekwatnym rozmieszczeniu i natężeniu. Wykorzystując z SEO Copywritingu, prace pozostaną też poprawnie sformatowane, rozdzielone i stworzone tak, ażeby dać, jak najkorzystniejszy efekt pozycjonujący.

Pozycjonowanie miejscowe to kolejna, nader kultowa usługa oferowana przez agencje seo. Jest to optymalizacja seo witryny www pod kątem poszczególnej lokalizacji. W tej opcji agencja dąży do tego, ażeby nasza strona www była wyświetlana wysoce w wynikach wyświetlania ludziom korzystającym z Google w danej okolicy i szukającym porad w konkretnym miasteczku. Usługa ta kierowana jest do internautów prosperujących stacjonarnie i poszukujących użytkowników lokalnie. Do działań seo lokalnego zdecydowanie będzie włączało się tworzenie teksów seo z lokalnymi frazami, linkbuidling na rodzimych forach, zrobienie wizytówki w Google Moja Firma czy optymalizacja seo wizytówki w Google Maps.

Do raczej mniej popularnych, mimo to także czasami oferowanych ofert przez agencje seo może należeć np. pozycjonowanie pod wyszukiwanie głosowe, audyt seo, pozycjonowanie seo w specyficznych państwach gdzie sektor jest niewiele inny i musimy powziąć inne kroki lub pozycjonowanie szerokie.

Usługi dodatkowe
Agencje seo przeważnie podają też inne usługi złączone generalnie z marketingiem internetowym, ale nie posiadające bezpośredniego oddziaływania na seo i pozycjonowanie witryny. Z całą pewnością będzie to copywriting i content marketing, czyli komponowanie różnego modelu treści, które będą pociągać interesantów oraz słuchaczów. W instytucjach seo zamówimy więc zazwyczaj artykuły tematyczne na bloga czy treść różnego typu. Niesłychanie nierzadko agencje seo proponują dodatkowo kampanie marketingowe. Mamy możliwość tym samym skorzystać ze utworzenia takiej kampanii, jej konfiguracji czy obsługi. Cząstka agencji seo zajmuje się prowadzeniem kont w social mediach oraz promowaniem firmy na stronach społecznościowych. Usługi ponadplanowe, które to oferują filie seo, są nader niejednokrotnie złączone z ogólnym marketingiem internetowym. Należy z nich korzystać, jeżeli współdziałamy już pod kątem seo z konkretną agencją, ponieważ może być to dogodne i efektywne, a podejmowane działalności będą przeprowadzane pod kątem odmiennych prac pozycjonerskich i dadzą o niebo lepszy rezultat.


Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?

Zlecając jakiejś osobie pozycjonowanie seo stron internetowych, należy zainteresować się, z jakimi wiąże to się wydatkami. Takiego rodzaju usługa wyceniana może być na różne rodzaje. Opłaty w specyficznych firmach SEO odróżniają się od siebie diametralnie. http://futtrup90nordentoft.over-blog.com/2019/09/pozycjonowanie-seo-czym-bedzie-optymalizacja-seo-jakie-to-sa-jego-rodzaje-dlaczego-wskazane-jest-i-jak-je-wykonywac-samodzielnie-czy Warto, mieć świadomość, od czegoż tak naprawdę zależne jest wycena posługi pozycjonowania witryn www internetowych. Pierwszym najbardziej istotnym czynnikiem jest rodzaj pobieranej opłaty. Na rynku zazwyczaj współwystępują dwie formy rozliczeniowe. Z agencjami SEO rozliczać się wolno nam za pomocą abonamentu lub za pozyskany rezultat. Rozliczanie abonamentowe opiera się na tym, że co miesiąc uiszczana jest notoryczna należność. Po wpłaceniu podejmowane są ustalone działania. Nie ma natomiast pewności czy pozostaną one wykonane, i dodatkowo czy skutek takowego seo definitywnie będzie dla nas korzystny. Może stać się wszak, że należność będzie pobrana, czynności pozostaną wykonane, a pozycje witryny w wyszukiwarce Google nie będą się polepszały. Alternatywną procedurą rozliczania, w większym stopniu uczciwą i przychylną dla odbiorców jest rozliczanie za osiągany skutek. Z agencją SEO rozliczasz się jedynie wtedy, kiedy Twoja strona internetowa osiągnie zarysowany w porozumieniu efekt na ustalone słowa kluczowego. To oznacza, iż w sytuacji, gdy nie uda się wypozycjonować strony na słowo kluczowe, na jakim Ci zależało, nie zapłacisz w zupełności nic. W całej sytuacji, jeśli udało się, jednak polepszyć sytuację witryny na wyrażenie kluczowe, zapłacisz kwotę wpisaną w spisanej wcześniej umowie. Tegoż typu postać rozliczeniowa jest naprawdę przychylna dla danego klienta. Nie są wymagane od niego miesięczne wpłaty, w których nie zapewniają osiągniętych rezultatów. Następną istotną sprawą jest sposób wyceny działań seo określonych słów kluczowych kluczowych powiązanych ze stroną. Wyrażenia kluczowe wykorzystane w dalszym kroku w seo w agencjach szacowane są na różne sposoby. Na ogół napotykanym zjawiskiem jest wycena poparta skrupulatną analizą wyrażenia kluczowego. Analiza opiera się stwierdzeniu najważniejszych informacji na temat frazy kluczowej. Pod atencję przyjmuje się ilość miesięcznych wyszukiwań odpowiedniego wyrazu kluczowego, konkurencję na daną frazę, a również generalną liczbę wyników w wyszukiwarce Google na tę słowo kluczowe. Drugim czynnikiem, który może definiować cenę pozycjonowania strony www, jest problematyka scalona z frazą. Jak wiadomo, że większą ilość zapłacimy za pozycjonowanie seo stron związanych z dziedziną ubezpieczeniową aniżeli z humorem. https://www.storeboard.com/blogs/health/optymalizacja-seo-czym-bedzie-pozycjonowanie-jakie-to-sa-jego-rodzaje-po-co-nalezy-i-jak-je-realizowac-osobiscie-czy-polecic-agencji-zwiezly-zestaw-wszystkich-uzytecznych-porad/1013500 Dla przykładu, jeśli prowadzisz towarzystwo ubezpieczeniowe i raczysz wypozycjonować witrynę na wyrażenie kluczowe powiązane z tą branżą, to przypuszczalnie zapłacisz nawet do pięćdziesięciu razy więcej niźli w wypadku frazy związanej z humorem. To znaczy, że są wyrazy kluczowe, za których pozycjonowanie zapłacimy 5000 zł, a istnieją i takowe, za które zapłacimy 100 zł. Tak obszerny przedział cenowy powoduje, iż przed zleceniem jakiejś osobie pozycjonowania winniśmy poprosić o rozpiskę ze szczegółową wyceną. Bądźmy, zatem ostrożni. Nie chcemy w końcu powierzyć agencji SEO zrealizowanie czegoś, czegoż po prostu nasz aktualny budżet nie jest w będzie udźwignąć. Przy zlecaniu seo należy mieć na uwadze, też że nie wszelkie miejsca uda się ulepszyć. Warto dlatego zdefiniować parę wyrażeń kluczowych, jakich pozycje potrzebujemy zwiększyć, a na pewno któreś słowo uda się skutecznie wypozycjonować. Ze względu na liczbę czynników, które wpływają wprost na wycenę słowa kluczowego, ciężko jest wprost stwierdzić, jaka jest konkretna całkowita cena szeregowania. W trakcie zlecania agencji SEO takiego zadania, trzeba wypytać, które czynniki bierze ona pod uwagę przy wycenie. Fundamentalną kwestią są, także typy technologii używanych w czasie działań seo. Konsument winien dowiedzieć się, czy agencja SEO wykorzystuje metody rodzaju black hat, czy white hat. Wówczas gdy firma zapewni, że wykorzystuje metody white hat, to jesteśmy w stanie być spokojni o naszą witrynę, iż nic niepomyślnego się z nią nie stanie na rezultat seo. W sytuacji, jeśli ktoś odpowiedział, że używa się techniki Black hat, musimy trzy razy zastanowić się, czy zechcemy z takiej posługi skorzystać. Nieudolne działania pozycjonera w płaszczyźnie Black Hat SEO potrafią wywołać więcej złego niż dobrego. Stosowanie technologii Black Hat, czyli niezgodnych z regulaminem wyszukiwarki Google łączy się z zagrożeniem założeniu naszej witrynie filtra od pracowników Google. Na skutek takiego rodzaju zajścia znalezienie naszej witryny w Google będzie praktycznie nieosiągalne. Są jak najbardziej procedury na zdejmowanie tego filtra i powrót do wyników wyszukiwania, jednakże calutki proces jest niesłychanie czasochłonny i nie zawsze kończy się dla nas pomyślnie. Z owego czynnika powinniśmy zastanowić się, komu zlecamy optymalizacja seo tego rodzaju witryny. Warto w każdym przypadku przeczytać recenzje o danych instytucjach SEO. Z nich mamy możliwość dowiedzieć się prawdziwych informacji o efektach działania takich agencji. Ostatnią kwestią, którą musimy brać pod uwagę, podczas zlecania jakiejś osobie działań seo strony jest to, czy gwarantuje on utrzymanie pozycji strony na wskazane słowa kluczowe w określonym okresie. Termin jest w stanie się różnić, najlepiej, ażeby nie było to krócej niż 1 rok po rozliczeniu. Bardzo częstokroć przydaża się, iż bez owijania w bawełnę po rozliczeniu i sfinalizowaniu umowy filia SEO wyrzuca poprzednio dodane odnośniki zwrotne i artykuły z zaplecza seo, które miały wpływ na dobry rezultat naszej strony w wyszukiwarkach internetowych. Wycofanie odnośników sprawia nagłe zaniżenie renomy naszej witryny w oczach Google, co powoduje znacznym spadkiem pozycji. Podsumowując, calutki przebieg scalony z wyceną działań seo jest nader skomplikowany. Nie da się stwierdzić dokładnie, ile wymagać pieniędzy będzie ta usługa. W wszelkiej agencji SEO wydatki te będą się różnić i podlegać mogą być od różnorakich powodów. Zastanawiając się nad działaniami seo witryny na poszczególne słowa kluczowe, musimy udać się do paru firm i poprosić o ich wycenę.

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: